Jak přežít teroristický útok
Generál v záloze Andor Šándor vydává novou knihu Jak přežít teroristický útok. Podle Šándora není otázkou, jestli u nás dojde k teroristickému útoku, ale spíše kdy, kde a za jakých podmínek. Kniha je zaměřena i na další hrozby – například blackout nebo nebezpečí na internetu.
„Zcela nepochybně se dá sestavit základní rámec pravidel pro každého, jak se chovat za dané situace, pokud sám není vysloveně terčem útoku,“ říká autor knihy generál Andor Šándor.Generál ve své knize mimo jiné zmiňuje, jak se chovat v případě výbuchu bomby, střelby v budově nebo auta, které najíždí do lidí. Čtenář si tedy bude schopný sestavit základní pravidla, která mu pomohou zvýšit jeho šance na přežití v případě útoku. Podle Šándora štěstí přeje připraveným.
Šándor se věnuje i dalším hrozbám-Obzvlášť velké nebezpečí vidí Šándor v blackoutu. „V uplynulých šesti letech byla naše země dvakrát jen velmi malý kousek od rozsáhlého výpadku elektrické energie způsobeného její nadvýrobou větrnými elektrárnami v Severním moři,“ dodává Šándor.
Knihu vydává nové nakladatelství Autreo-Kniha Jak přežít teroristický útok bude první vydanou publikací nového nakladatelství Autreo, které založil bývalý spolumajitel Fragmentu Jan Eisler. „Po více než dvou letech jsem se vrátil do knižního businessu a chci vydávat kvalitní tituly ve spolupráci s předním autory,“ dodává.
Andor Šándor je bývalým náčelníkem Vojenské zpravodajské služby ČR a uznávaným odborníkem na otázky bezpečnosti, hrozby terorismu a krizový management. V současné době působí jako soukromý poradce v oblasti bezpečnosti. Je absolventem Vysoké vojenské školy pozemního vojska ve Vyškově. Prošel kurzem řízení obranných zdrojů pro nejvyšší představitele obrany v Kalifornii, USA. Vystudoval Školu obranných studií NATO v Římě. Dlouhodobě se věnuje předávání svých zkušeností mladé generaci a dalším zájemcům. Přednášel mimo jiné na Oxford University, University of New York in Prague, Prague Security Study Institute, VŠE v Praze či na Univerzitě Karlově. Je největším odborníkem na problematiku hrozby rozsáhlého výpadku elektrické energie, tzv. blackoutu.
Jan Eisler je bývalým spolumajitelem a zakladatelem nakladatelství Fragment. V roce 2014 svou firmu prodal a nakladatelství Frangment se tak stalo součástí skupiny Albatros media. Od roku 2015 se věnuje společnosti ICV – Institut certifikovaného vzdělávání. Od listopadu 2015 do konce dubna 2017 působil jako výkonný ředitel společnosti Strabag PFS v Česku. Po více než dvou letech se vrací do knižního businessu se svým novým nakladatelstvím Autreo. V něm chce navázat na úspěšnou minulost a spolupracovat opět s předními a významnými autory.
red:fel/foto:czppraha/zdroj:TZ-autreo